درباره ما

آنچه درباره ما باید بدانید!

بشر از زمان گذشته و پی بردن به وجود ملزومات زندگی ، در صدد تهیه منسوجاتی برای حذف خود از سرما و سختی و سفتی زمین بوده اند . نخستین یافته های بشر برای این منظور استفاده از پشم و موی حیوانات اهلی مانند گوسفندان بوده است و پوست این حیوانات نیز به عنون نخستین زیراندازها به حساب می آید . با پیشرفت های صورت گرفته و تحولاتی که در مسیر زمان برای انسان ها رخ داد ، در یافتند که می توانند با در هم فشردن الیاف پشم زیراندازهایی با ضخامت بیشتر تهیه نمایند که نرمتر و گرمتر بود . پس از گذشت زمان و پیشرفت هایی در این زمینه اولین گلیم را بافتند و این سرآغازی شد برای ابداع فرشهایی با پرز بلند که هنر پیشرفته تری بود . برای اینکه بدانیم معنی فرش چیست به پایه آن بر می گردیم ؛ فرش واژه ایست عربی که معنای آن زمین می باشد و در فارسی معنایی چون گسترده شدن ، کفپوش یا زیرانداز دارد . با در نظر گرفتن تعریف بالا کلمه فرش را می توان برای کلماتی همچون گلیم ، زیلو ، نمد ، فرش ماشینی و دستبافت به کار برد .

سایر اطلاعات

همه چیز در مورد فرش دستبافت و تفاوت آن با فرش ماشینی

درمواد اولیه فرش دستبافت
برای بافت این نوع از فرشها از الیاف طبیعی چون پشم ، کرک ، پنبه و ابریشم استفاده می کنند که به دلیل طبیعی بودن آن از قیمت بالایی برخوردار می باشد . اغلب پنبه را به عنوان نخ تار و پود و از الیاف پشم ، ابریشم و کرک به عنوان نخ خاب استفاده می گردد .ابزارهای کاربردی در بافت فرش دستبافت
-از چاقو برای بریدن الیاف مصرفی در هنگام بافت استفاده می شود .

- از شانه برای کوبیدن پودهای زیر و رو بر روی الیاف بافته شده

- قیچی معمولا از جنس ف...

عسل" در طب سنتی و تغذیه ایرانی اسلامی

عسل" در طب سنتی و تغذیه ایرانی ــ اسلامی از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و در منابع طب سنتی کشورمان کنار روایات متعدد، تأکید فراوانی بر مصرف عسل برای حفظ سلامتی و درمان طیف گسترده‌ای از بیماریها شده است.
اما بسیاری از مردم کشورمان با تصور اینکه در حال حاضر امکان دسترسی به عسل طبیعی و خالص وجود ندارد، عملاً خود را از این ماده غذایی شفابخش و بسیار مفید، محروم کرده‌اند یا سرانه مصرف آنها به‌دلیل چنین تصوراتی، در سطحی بسیار پایین قرار دارد.

درباره باورهایی نظیر اینکه امکان خرید عسل...

سوابق و مهارتها

سوابق کاری (رزومه)

  1. مدیران این کارگاه بیش از 20 سال تجربه ی کاری خود را با بیش از 120 نفر از همکاران خود به مشارکت گذاشته و تا به امروز با خلاق آثار فرهنگی و هنر ی در صنعت فرش خدمات بسیار به ملت ایران تقدیم کرده اند- 2- بیش از 15 سال مدرس فرش 3- صادر کننده خلاق فرش ایرانی در سالهی 1395 -96-99 4-- شرکت برتر در خلق نقشه های فرش بختیاری

مهارتها و توانمندی ها

  1. - آموزش افراد ناتوان جسمی - فروش فرش در فضای مجازی - برگزاری سمینارهای آموزشی - مشاوره کاری